Kubota diesel welder EW400DST
Pitaj za cenu
FavoriteOmiljeno
shareDio
Save searchSačuvaj pretragu
Štampaj
INFO
Grupa proizvoda
Dizel generatori
Brend/Model
Kubota diesel welder EW400DST
Godište proizvodnje
2015
Sati korišćenja
1000 h
Zemalja
Kina
Opšta ocena
1
Mascus ID
B123BB50
DETALJI
Broj prethodnih vlasnika
1
Poslednja inspekcija
Evidencija svih servisa
Da
Motor
KUBOTA V1305
Snaga motora
17.8 kW (24.2 KS)
Izlaz
15 kVA
Potrošnja goriva
5L/H
4x1 bkt.
KOVO
Učestalost
60 Hz
Voltaža
415 V
Klasa emisije
Stage II
Obim rezervoara
37 l
Bruto težina
500 kg
Transportne dimenzije (DxŠxV)
1400808700 m
Informacije o stanju/Garancija
2
Zemlja proizvodnje
Kina
Uslovi isporuke
CIF, EXW
Oprema
Rezervoar, Baterija, Kontrolna tabla
Dodatna oprema
remote control, wire-feeder
Ostale informacije
Features: Durable power, with Japan made Kubota V1305; High efficiency, 400A DC welding or 15KVA AC generator in maximum; Flux welding with wire-feeders; Pipeline all position welding with dual welding output; Maintenance-free, brushless design; Safety warranty with Mitsubishi ELCB Environment friendly, fixed auto-idle devices; Tailored designs, rain-proof and different voltage output DUAL HOLDER FOR TWO WELDER WORK SIMUTANOUSLY 400A & 15KVA DC Stick (SMAW) DC TIG (GTAW) DC MIG (GMAW) Flux cored (FCAW) Specifications given herein are subject to change without notice CAT. NO. DUV12-20170520 PRINTED IN 2017 KOVO ENGINE DRIVEN WELDER EW400DST DC Welder Driven - Direct Coupling Rated Output KW 12.5 Rated Current DCA 380-CC DCA 190*2-CC DCA 300A-CV* Rated Voltage DCV 35.4 Current Range DCA 50-400 OCV DCV 80 Duty Cycle % 50 Type - Rectified DC output type Applicable Electrode mm 2.0-6.0 Aux. Power Rated Output KVA 15 Rated Voltage V AC110 /240/AC415 Phase - Three & Single Power Factor % 80 Rate - Continuous ENGINE Model - KUBOTAV1305 Type - 4-cycle, water-cooled diesel engine Cylinder arrangement - 4-L Total displacement cc 1,335 Rated Output KW 22.1 Speed rpm 3,000 Fuel Light diesel oil Start System - Electric motor OTHER Fuel Tank Capacity L 37 Battery Capacity - 12V-36AH Dimension (L×W×H) mm 1410×710×805 Net Dry Mass Kg 510 Noise level dB 67